Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź angielski wejherowoGrupy językowe, a nauka danego językaNapiszę teraz parę słów o grupach językowych.
Warto na ten aspekt zwrócić uwagę przy wyborze kursu języka obcego. Języki nie powstawały w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych...Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź

Grupy językowe, a nauka danego języka

angielski wejherowoangielski wejherowoNapiszę teraz parę słów o grupach językowych.
Warto na ten aspekt zwrócić uwagę przy wyborze kursu języka obcego.

Języki nie powstawały w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie.

Często też dana grupa językowa pochodzi od takiego języka, który obecnie jest już martwy.

Za taki przykład może posłużyć łacina, która dała początek kilku współczesnym językom - włoskiemu, rumuńskiemu, portugalskiemu i paru innym.

Historia języka polskiego

Ciekawym wątkiem językoznawczym - zarówno dla polonistów, jak i dla lingwistów zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny polskiego z czeskim.
Jest o tyle ciekawe, że we wczesnym średniowieczu języki te były niemal identyczne.
Ale rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów w owej epoce, był znacznie bardziej dynamiczny, niż u nas.

Wczesne kontakty z chrześcijaństwem zachodnim otwarły naszym sąsiadem drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte.

Zresztą, wystarczy spacer po stolicy Czech, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.

Zanim zapiszesz się na kurs

Jeśli jesteśmy zdecydowani rozpocząć kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie nam najbardziej odpowiadać.

Nie zamierzam wspominać o wszelkich mnemotechnikach.

Ostatnio dość popularne są kursy językowe on-line.
To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker.

Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.

Ucz się języka!

Wszyscy mamy świadomość, żeby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, powinniśmy się uczyć języków obcych.
I tak naprawdę to nie jest istotne, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego typu ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom.
Nie tylko dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć pracę w kraju, ale również otworzy nam drzwi do kariery w innym państwie.
Nawet jeśli nie zamierzamy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.

Grupa językowa, za Wikipedią:

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych.
Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe. Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji.
Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres. Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa.

Widok do druku:

angielski wejherowo