Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Nasza kuchnia nie ma zbyt dobrej opinii. Niektórzy uważają, że jest wyjątkowo niezdrowa, lub wręcz...

niesmaczna.

Ale już sama kwestia "kuchnia polska" jest problematyczna, no bo polska, czyli jaka? Czy kuchnia polska to klasyczny schabowszczak z ziemniakami, podlanymi tłuszczem, z mini porcją surówki? Czy też królowa polskich zup - pomidorowa na kostce rosołowej, z pomidorami w formie gotowego koncentratu...Nasza kuchnia nie ma zbyt dobrej opinii. Niektórzy uważają, że jest wyjątkowo niezdrowa, lub wręcz...

niesmaczna.

Ale już sama kwestia "kuchnia polska" jest problematyczna, no bo polska, czyli jaka? Czy kuchnia polska to klasyczny schabowszczak z ziemniakami, podlanymi tłuszczem, z mini porcją surówki? Czy też królowa polskich zup - pomidorowa na kostce rosołowej, z pomidorami w formie gotowego koncentratu i śmietaną? Do tego vegeta, kucharek, lub maggi - mnóstwo soli, glutaminianu sodu, i Bóg wie czego jeszcze.
Niestety w wielu polskich kuchniach tak się gotuje.
Ale NIE WOLNO utożsamiać tego z kuchnią polską.

Nasze tradycyjne dania są bogactwem narodowym, częścią naszej wyjątkowości i kultury, naszym znakiem charakterystycznym.

Mamy bryndzę, oscypek, czy kabanosy.

Mamy znane i lubiane pierogi, pyszny barszcz czerwony, czy też bigos.

Boże broń przed tym, żeby się tego wstydzić! Oprócz "klasyków" jest też sporo nieodkrytych jeszcze kart naszej kulinarnej historii.

Dorze byłoby trochę odczarować naszą kuchnię.
ryba w soli Na temat ryba pieczona w soli to też niezłe źródło Polecam również ryba w soli przepis ryba w soli też jest ciekawie opisany temat Jeśli mowa o pstrąg w soli przepis to wspomnę też o innych źródłach.
.

Widok do druku:

pstrąg w soli przepis