Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Wybór dla osób zapracowanych

pranie tapicerki wrocławWielu ludzi nienawidzi sprzątania.
Syzyfowa praca, której efekty widać przez kilka dni.

Za każdym razem te same czynności, to samo odkurzanie, to samo mycie okien, to samo mycie podłóg.

Wracając z pracy chcielibyśmy odpocząć, zrelaksować się, a nie brać się od razu za nowe obowiązki.

Dla takich ludzi dobrym rozwiązaniem jest firma sprzątająca, która większość prac zachowawczych w naszym mieszkaniu wykona za nas.
Szybko, sprawnie i przy użyciu profesjonalnych środków czyszczących odkurzy, umyje i wypoleruje nasze meble. Nawet najtrudniejsza i najbardziej uporczywa plama na obiciu sofy jest możliwa do usunięcia. Trzeba tylko wiedzieć jak i czym ją bezpiecznie usunąć.

Doświadczenie, jakie posiada firma sprzątająca pozwala jej na czyszczenie niemalże każdej powierzchni, jak może znajdować się w naszym mieszkaniu szybko profesjonalnie.

Taka firma to dobry wybór dla osób zapracowanych, ceniących sobie czas.
Zamiast żmudnie przecierać ściereczką półki w sypialni, możemy zlecić to odpowiednim osobą, a sami w tym czasie zająć się czymś bardziej produktywnym i przynoszącym zadowolenie, bądź chociażby pozwolić sobie na zasłużony odpoczynek po całym dniu ciężkiej pracy.

Polerowanie żaluzji

pranie tapicerki wrocławŻaluzje okienne czyszczone są zwykle podczas mycia okien, jednak w okresie zimowym żaluzje wewnętrzne mogą być czyszczone niezależnie od pogody panującej na dworze.
Dzięki wyczyszczeniu żaluzji i przetarciu szyby wewnętrznej w domowym pomieszczeniu może od razu zrobić się nieco jaśniej i przyjemniej.
Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że zwłaszcza w tych domach, w których używa się centralnego ogrzewania węglowego, na żaluzjach może osadzać się kurz i pył.
Dlatego podczas mycia żaluzji na pierwszym miejscu trzeba będzie je wyczyścić, a następnie wypolerować. W tym celu będzie można wykorzystywać różne środki do czyszczenia żaluzji dostępne w sklepach. Należą do nich na przykład popularne środki do ścierania kurzy.

Porządkowanie po staremu

Kiedyś nasze mamy, czy też babcie dawały radę sprzątać bez tych wszystkich nowych wynalazków chemii gospodarczej.
Czasy gdzie najlepszym środkiem na czyszczenie były rzeczy, które każda szanująca się gospodyni miała w kuchni. Do praktycznie każdego rodzaju zabrudzeń kuchennych używało się octu i sody oczyszczonej, to samo w łazienkach. Do mycia szyb genialne mikstury soku z cytryny i innych dodatków.

Domy lśniły i to bez użycia środków chemicznych, które mogłyby podrażnić naszą skórę.

Dzisiaj wiele gospodarstw domowych wraca do ekologicznych środków czystości..

Widok do druku:

pranie tapicerki wrocław