Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

podzespoły do myjni bezdotykowej

Jak szybko umyć samochód?

podzespoły do myjni bezdotykowejWiększość z nas chce, żeby samochód prezentował się atrakcyjnie, a to oznacza konieczność regularnego czyszczenia jego karoserii.
Można to oczywiście zrobić samodzielnie, ale dla niektórych osób jest to duży problem, zwłaszcza jeśli nie dysponują wystarczającą ilością miejsca.
Jakie jest więc inne rozwiązanie? Można zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej myjni samochodowej, która dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym.

W myjniach dotykowych najczęściej niezbędne jest posiadanie drobnych, którymi płaci się w automacie.

Myjnie bezdotykowe natomiast zazwyczaj są obsługiwane przez wyspecjalizowanych pracowników, którzy mają na ten temat odpowiednią wiedzę.

Na przestrzeni lat technologia ta stawała

Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu.
Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo. Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów.
Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny. Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.

W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą

Lakier_samochodowy - opis z Wikipedii

Lakier samochodowy ? materiał lakierniczy, substancja powłokotwórcza stosowana w celu otrzymania gładkiej powierzchni i zabezpieczenia jej przed działaniem czynników zewnętrznych. Ma on za zadanie przede wszystkim chronić samochód przed korozją i nadać mu kolor. Lakiery samochodowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej i najczęściej nakładane są przy pomocy specjalnych urządzeń w specjalistycznych zakładach.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_samochodowy
.