Fotograf Gorzów

Prezentujemy ciekawy poradnik Warto zwłaszcza przeczytać o różnych aspektach fotografii.

Nie zostawiajcie na koniec decyzji

Ślub to wyjątkowo wysokie koszty i organizacyjne wyzwanie.
Wynajęcie...sali, zaproszenie gości, wybór menu, fotograf.
Zmierzam skupić się na tym ostatnim punkcie. Przede wszystkim - jeżeli bierzemy ślub w sezonie letnim, musimy się liczyć z tym, ze fotograf może nie mieć wolnych terminów. Nie zapominajmy, że śluby odbywają się zazwyczaj w soboty, więc inna para może nam "sprzątnąć" fotografa sprzed nosa.

Dlatego polecam wczesną rezerwację, żeby uniknąć problemów.

Zwłaszcza, jeżeli wymarzyliśmy sobie, że ta konkretna osoba będzie robić nam zdjęcia. Przejrzyjmy nie tylko portfolio na stronie fotografa, ponieważ są tam wyłącznie wybrane, najlepsze ujęcia.

Najlepiej popatrzmy również na bloga - tam zazwyczaj są sesje z każdego ślubu, a jeżeli nie, to z pewnością będzie ich więcej, niż w galerii.

A jeżeli fotograf nie ma bloga? Cóż, to nie za dobrze o nim świadczy. Kolejna kwestia, to wymagajmy podpisania umowy, żeby nie wyszły potem jakieś dodatkowe kwoty do zapłaty.

Najlepiej podpisać umowę precyzującą zakres wykonanych przez fotografa prac (ilość zdjęć, fotoksiążka, itd.). Podsumowując - nie zostawiajcie na koniec decyzji o wyborze fotografa, ponieważ może się to skończyć stresującymi sytuacjami.

Komunia

Fotograf Gorzów
Tutaj też warto wspomnieć o czymś takim jak właśnie fotografia komunijna Gorzów. W końcu to jest poradnik więc radzę dobrze.

Więc dobrą radą poradnikową zaczniemy mówić o fotografii na komunii. Wiadomo jaką uroczystością jest komunia.

Wielkie rodzinne święto.

Impreza z masą prezentów dla dzieci i innymi takimi sprawami.

Do tego wiadomo - dziewczynki wystrojone jak na ślub, chłopcy w garniturach.

Tak więc jak nic potrzebny będzie fotograf jak na ślub. Nie ma to jak dobra rada!Źródło: http://galeria-obrazu.com.pl/komunia/

Dobre zdjęcie broni się samo

Pozostajemy w temacie ślubnych zdjęć. Ten tekst będzie dla tych, którzy mają większe oczekiwania. Jeśli zależy wam na naprawdę dobrych fotografiach ślubnych, to czeka was wyzwanie. Jak pisałam, poziom przeciętnych zdjęć ślubnych jest raczej niski. nie cieszy mnie to, ponieważ warto pokazywać szerzej dobrą fotografię i uwrażliwiać odbiorców.
Niestety, większość fotografów o fotografii często nie wie nic.
Kadry centralne, prześwietlenia, zły dobór światła, czy też sztuczne pozy pozujących par, tworzą mieszankę nie do zniesienia.

A do tego kiepska obróbka zdjęć, która wielu "profesjonalistów" kwalifikowałaby do tytułu "mistrzów Photoshopa". To tyle, jeśli chodzi o ponurą rzeczywistość.

Prawdę mówiąc, nie brakuje dzięki Bogu dobrych fotografów ślubnych, którzy robią bardzo ładne zdjęcia - naturalne kadry, prawidłowe światło, przemyślane sesje.

Do tego minimalna obróbka, lekki retusz, korekcja światła, czy nasycenia - do tego nawet nie trzeba Photoshopa! Nie zapominajmy - dobre zdjęcie broni się samo.
I będzie się bronić z upływem czasu, natomiast kiczowate przeróbki w Photoshopie będą po prostu powodem do wstydu. Warto to wziąć pod uwagę.

Zdjęcia ślubne można podzielić

Fotografia ślubna dzieli się na kilka kategorii - mamy zdjęcia z przygotowań, z kościoła, z wesela i plenerowe.

Trudno powiedzieć, czy warto płacić za każdy rodzaj. Z wyjątkiem sesji plenerowych, zdjęcia mają specyfikę reportażu.

To wymaga od fotografa wiedzy, sprzętu i talentu w tej dziedzinie. Wielu robi bardzo dobre sesje pozowane, ale reszta fotografii ma już gorszy poziom. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, jednak ciągle mieć piękne zdjęcia, warto zdecydować się tylko na sesję plenerową - po pierwsze łatwiej załapać się na termin, po drugie zaoszczędzimy pieniądze.
A zdjęcia z pozostałych etapów uroczystości może nam wykonać ktokolwiek z bliskich. Doradzam tę opcję, ponieważ jeśli mamy do wyboru taniego (czyli najczęściej kiepskiego) fotografa, który zrobi pełen pakiet fotografii, a droższą usługę profesjonalisty, jednak w ograniczonym zakresie - naprawdę, lepiej wybrać na to drugie.
Korzystniej mieć JAKIEŚ piękne zdjęcia, niż WSZYSTKIE słabe, lub co najwyżej przeciętne. Pamiętajmy - to nie aparat robi zdjęcia, tylko człowiek!

Co zostanie z tego wyjątkowego dnia

Fotografia ślubna to całkiem interesujący temat, zwłaszcza gdy potraktować go od strony...
fotografii.

Bez wątpienia jest to fotografia komercyjna, jednak czy może być także artystyczna? Rozczaruję was, większość ujęć ślubnych jest po prostu zła, nawet pod względem techniki fotografowania, a co dopiero jeżeli chodzi o artyzm.

W wypadku tego rodzaju usługi decydujący głosnależy do klientów, dlatego liczy się - dosłownie cena. Ja mam z tym aspektem spory kłopot, ponieważ część "profesjonalistów" reprezentuje taki żenujący poziom, że w zasadzie zdjęcia mógłby wykonywać KTOKOLWIEK z zaproszonych gości.
Ale usługi takich "artystów" są po prostu tanie. Inna kwestia, że są także fotografie wybitne. Za tym idzie dość duży koszt, oraz problemy z rezerwacją terminu. Nic dziwnego, jakość kosztuje, a mimo wszystko chętnych nie brakuje.

Czy warto zatrudnić takiego artystę na swoim ślubie? Cóż, to zależy jakie kto ma gusta.

Dobre fotografie zawsze będą doskonałą pamiątką, którą bez wstydu można prezentować następnym pokoleniom.

Moim zdaniem - warto.

Bo to jedyne (poza wspomnieniami) co zostanie z tego wyjątkowego dnia.

fotografia rodzinna

Ostatnimi czasy bardzo modna stała się fotografia rodzinna gorzów.
Trzeba przyznać, że nie tylko w Gorzowie wielkopolskim taki rodzaj usług fotograficznych cieszy się zainteresowaniem.
Jest co całkiem ciekawa i fajna rzecz.

Warto mieć profesjonalne zdjęcia swojej rodziny i dzieci.

Taki właśnie efekt uzyskamy korzystając z usług profesjonalnego fotografa. Do tego można będzie się pochwalić przed znajomymi wspaniałymi zdjęciami swoich dzieci i swojej rodziny.Źródło: http://galeria-obrazu.com.pl/dziecieca/
.

Widok do druku:

Fotograf Gorzów